У РФ розгортають ракетний підрозділ КНДР для ударів по Україні – ГУР

У РФ розгортають ракетний підрозділ КНДР для ударів по Україні – ГУР

Північнокорейський ракетний підрозділ розпочав розгортання на заході Росії та може бути оснащений 120 балістичними ракетами й шістьма пусковими установками для ударів по Україні.

Про це повідомив представник Головного управління розвідки міністерства оборони України Андрій Черняк, передає Reuters.

Черняк зазначив, що Росія планує розмістити ракетний підрозділ чисельністю близько 90 військовослужбовців КНДР у Воронезькій області в складі 112-ї ракетної бригади.

За його словами, Пхеньян уже передав Росії нову партію з 40 балістичних ракет KN-23 і KN-24, а також особовий склад. Остаточні параметри розгортання та загальна кількість ракет мають бути узгоджені під час переговорів на найвищому рівні, запланованих на наступний місяць.

За очікуваннями російської сторони, до складу підрозділу увійдуть 120 північнокорейських балістичних ракет і шість пускових установок.

Наразі залишається незрозумілим, яку саме роль військовослужбовці КНДР виконуватимуть у російських ракетних операціях.

Описане Черняком розгортання збігається в часі з тим, що минулого тижня Росія вперше з серпня минулого року застосувала проти України дві північнокорейські ракети.

Старший науковий співробітник американського Foreign Policy Research Institute Роб Лі заявив, що північнокорейська допомога становить серйозну загрозу для України.

«Протидія балістичним ракетам є однією з найбільших вразливостей України, тому будь-яке збільшення їх кількості лише ускладнить ситуацію», – зазначив він.

За його словами, особливе занепокоєння викликає стан української протиповітряної оборони напередодні зими, коли Росія може знову завдати масованих ударів по енергетичній інфраструктурі, як це відбувалося в попередні роки.

Агентство Reuters не змогло незалежно підтвердити заяви Черняка, який підкреслив, що вони ґрунтуються на розвідувальних даних, які не можуть бути оприлюднені через їхню засекреченість.

За даними української влади, Північна Корея вже поставила Росії мільйони артилерійських снарядів, а також направила близько 14 тис. військовослужбовців до Курської області для відбиття української наземної операції у 2024 році.

Подписывайтесь на наш телеграм-канал. Инсайды о Китае — без лицемерия и пропаганды.

Leave a comment

Send a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *