Україні не потрібні нові вороги: політолог Володимир Фесенко про нейтральну позицію Китаю

Україні не потрібні нові вороги: політолог Володимир Фесенко про нейтральну позицію Китаю

Україні дійсно хотілося б, щоб всі країни світу нам допомагали. Але потрібно бути реалістами – це ідеалістичний варіант. Таку думку висловив політолог Володимир Фесенко.

Він зауважив, що далеко не всі країни підтримують санкції проти РФ, мають або нейтральну позицію, або не хочуть втручатися в ситуацію з різних причин.

Тому позиція президента Володимира Зеленського щодо того, що Україну влаштовує політика відсторонення, яку станом на сьогодні обрав Китай щодо вторгнення РФ, цілком вірна.

«Нам потрібно розуміти, що Китай зараз – це друга економіка світу і дуже впливова країна. У неї специфічні, досить партнерські відносини з Росією. Китай має великий вплив на країни, що розвиваються, особливо на країни Африки, Азії, частково Латинської Америки. Тому Україні потрібно діяти дуже гнучко. Нам не потрібні нові вороги. Якщо ми діятимемо за принципами хто не з нами, той проти нас, то будемо самі збільшувати кількість ворогів та опонентів», – пояснив політолог. 

Політичний експерт додав, що Україну влаштовує статус-кво Китаю, оскільки ця країна публічно та офіційно з 2014 року підтримує територіальну цілісність нашої держави.  Крім того, Україну влаштовує те, що Китай обмежив свої торгівельні контакти з Росією і не надає їй військову підтримку.

Загалом Фесенко зазначає, що Китай у конфліктних ситуаціях, як правило, займає нейтральну позицію. Це його давній принцип зовнішньої політики.

Джерело: Факти ICTV

 

Подписывайтесь на наш телеграм-канал. Инсайды о Китае — без лицемерия и пропаганды.

Оставить комментарий

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *