МЭРТ подвел итоги форума "Один пояс Один путь" для Украины

МЭРТ подвел итоги форума "Один пояс Один путь" для Украины

Украинская правительственная делегация во главе с первым вице-премьером Степаном Кубивым в конце апреля посетила второй международный форум «Один пояс — один путь». Мы попросили Министерство экономиечского развития и торговли, которое также возглавляет Кубив, рассказать о результатах поездки в Пекин (укр.).

Чим другий Форум концептуально відрізняється від першого?

За два роки, що пройшли після Першого Форуму, завдяки спільним зусиллям усіх Сторін була практично сформована структура взаємозв’язку і успішно втілені у життя результати, досягнуті на першому Форумі. Реалізація ініціативи «Один пояс, один шлях» відкрила новий простір для зростання світової економіки, а також створила нові майданчики для міжнародної торгівлі та інвестицій.

Якщо під час Першого Форум були розроблені плани зі стикування курсів, об’єднання інфраструктури, торгового і фінансового обігу, духовному зближенню народів, то мета проведення Другого Форуму полягала у тому, щоб просунути реалізацію ініціативи «Один пояс, один шлях» у напрямку високоякісного розвитку, покращення концепції співпраці і зосередження на підвищенні рівня реалізації спільних проектів. Завдання полягає в докладанні спільних з усіма Сторонами зусиль для того, щоб уточнити ключові моменти співпраці і зосередитися на зміцненні всебічного взаємозв’язку і взаємодії, а також зміцнити механізм співпраці і встановити більш тісні партнерські відносини.

Які нові ініціативи в рамках Поясу і шляху були озвучені Пекіном?

Головний підсумок Форуму «Один пояс, один шлях» полягає у позиції керівництва  КНР урахувати всі зауваження партнерів і провести перезавантаження проектів, якщо це необхідно відповідно до сучасних реалій та стратегічних інтересів партнерів. Китайський керівник пообіцяв зробити ініціативу по-справжньому прозорою, зміцнити її фінансову стійкість, а також наполегливо боротися з корупцією. Китайська сторона також пообіцяла рівні умови для всіх учасників «Один пояс, один шлях» і запросила до участі у цій ініціативі іноземні компанії.

Чим може Україна скористатися в їх контексті?

Голова української делегації Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України С. І. Кубів доніс до учасників форуму наступні сигнали, що Україна:

—   Це стратегічно важливий логістичний хаб для реалізації проекту «Один пояс, один шлях»;

—   Вітає подальшу розбудову залізничного сполучення між КНР і Європою через Україну;

—   Пропонує Китайській стороні спільний проектний портфель: розвиток портової інфраструктури, об’єктів альтернативної енергетики, будівництво автомобільних доріг та мостів, розвиток об’єктів залізниці та аеропортів, високі технології, співпрацю в аерокосмічній сфері, переробку агропродукції;

—   Схвалює розбудову Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту як найшвидшого шляху доставки вантажів з КНР до країн ЄС із залученням українських спеціалістів;

—   Готова налагодити кооперацію між підприємствами України та КНР з подальшою реалізацією продукції на ринках ЄС;

—   Пропонує розвивати співробітництво з модернізації української промисловості та створювати спільні виробничі потужності.

4. Які проекти обговорювалися українською делегацією з китайськими колегами на полях форуму? Чи дійшли згоди в якихось конкретних проектах?

На полях Форуму С. І. Кубів підписав з Міністром комерції КНР Чжунь Шанем Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України і Міністерством комерції КНР про початок підготовки двостороннього плану співробітництва зі спільного будівництва Економічного поясу Шовкового шляху та Морського Шовкового шляху ХХI століття.

Разом з тим, відбулося остаточне погодження тексту проекту Угоди між Урядом України та Урядом КНР про співпрацю з реалізації інфраструктурного проекту в Україні (надання пільгового кредиту для реалізації проекту з будівництва автошляху М-22).

Подписывайтесь на наш телеграм-канал. Инсайды о Китае — без лицемерия и пропаганды.

Оставить комментарий

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *