Економічні реалії двох світів: як Китай завершить еру вуглеводнів

Економічні реалії двох світів: як Китай завершить еру вуглеводнів

Плани Китаю демонструють чергові неординарні та масштабні рішення, і вкотре посилюються в галузі енергетики. Істотне державне фінансування передбачає прямі інвестиційні вкладення в чисту енергетику КНР. Нагадаємо, що за темпами розвитку цього напрямку Китай визнано світовим лідером. Про це розповів ua.news

Засоби масової інформації Китаю повідомляють, що в найближчі два роки у будівництво сонячних та вітряних електростанцій Уряд КНР планує інвестувати 2,5 трильйона юанів, або 373 млрд доларів, зокрема йдеться у повідомленні  китайської державної урядової агенції новин «Новий Китай» («Сіньхуа»), пише автор цієї статті Сергій Діденко.

Для порівняння, країна-агресор планує  практично таку ж суму – 338 млрд доларів протягом 10 років витратити на виробництво зброї: держпрограма озброєнь, яку підписав у 2018 році лідер РФ Путін. Програма «розвитку» Путіна обійдеться платникам податків у 22 трильйонів рублів.

Китайські проекти зеленої енергетики, націлені на радикальне  збільшення частки невикопних джерел енергії в загальному енергобалансі. Стратегічний план розвитку Державної ради КНР передбачає, що до 2030 року 20% всіх енергетичних потреб другої економіки світу будуть забезпечуватися без використання видобувного палива  – вугілля, нафти та газу.

Нагадаємо, китайськими вченими анонсовано розробку нової технології видобутку природного газу, що дозволить відкрити доступ до масштабних сланцевих родовищ, які здатні вирішити проблему енергетичної залежності КНР. Адже, маючи 31,6 трильйона кубометрів сланцевого газу в надрах, Китай поки може добувати лише близько 6 млрд кубів на рік, оскільки основні поклади сконцентровані в провінції Сичуань на глибині понад 3,5 тисячі метрів нижче рівня моря.

Попередньо, у 2017 році Китай став першою в світі країною, що почала з морського шельфу видобуток «горючого льоду» – гідратів природного газу. Цей напрямок розглядається як нове енергетичне джерело і з часом зможе стати гідним конкурентом нафти та природного газу. Він витягується з кристалів, які представляють собою суміш молекул води і метану і зустрічаються під шаром вічної мерзлоти або глибоко на дні океану. В одному кубічному метрі газогідрату міститься набагато більше енергії, ніж у кубометрі природного газу. На 1 літрі газогідрату автомобіль може проїхати близько 500 кілометрів, в той час як на 1 літрі природного газу автомобіль проїжджає лише 3 кілометри. Один кубометр «горючого льоду» дорівнює 164 кубометрам природного газу в газоподібному стані.

Наразі, лідером в структурі енергетичного балансу «зеленої» енергетики в світі є Бразилія, де поновлювані джерела забезпечують біля 45% кінцевого споживання енергії, а на другому місці – Європейський Союз з часткою в 17%.

На сьогодні у цьому напрямку Китай відстає від Бразилії в 5 разів і має частку лише 8,9%, проте є найбільш динамічним ринком у світі по впровадженню нових потужностей «зеленої» енергетики і залишиться таким як мінімум до 2023 року, як прогнозує International Energy Agency, IEA.

Зо оцінкою  International Energy Agency, у найближчі 5 років, обсяги вироблення вітрової енергії збільшаться майже удвічі – з 21,9 до 39,8 млн тон нафтового еквівалента на рік. Потужність солярних станцій зросте втричі – до 33 млн тон нафтового еквіваленту.

Використання біопалива зросте у 1,5 рази – з 15,8 до 22,5 млн тон нафтового еквіваленту.

В цілому у світі, як вважає Міжнародне енергетичне агентство, близько 70% всієї нової енергогенерації в найближчі 5 років буде здійснюватися за рахунок відтворювальних джерел,  сумарна частка яких зросте у  світовому виробництві електроенергії з 25 до 29,4%, а у виробництві тепла для обігріву – з 10,8 до 11,9%.

За даними Fast Company, до 2018 року більше 40 міст по всьому світу повністю перейшли на відновлювану енергію, і щонайменше сотня міст забезпечує 70% запиту на електроенергію за допомогою «зелених» джерел енергопостачання.

У списку «зелених» міст США входять Сіеттл, Юджин і Аспен. Ці міста вийшли на рівень 70% використання відновлювальних джерел енергетики. Берлінгтон перейшов на чисту енергетику в повному обсязі. Відповідні завдання розвитку «зеленої» енергетики поставили перед собою Атланта і Сан-Дієго.

Нагадаємо, в Україні з’явилося перше масштабне виробництво сонячних панелей. Їх почнуть випускати вже у лютому на вінницькому заводі Kness Pv.

Источник: SilkBridge.info Новости Китая

Подписывайтесь на наш телеграм-канал. Инсайды о Китае — без лицемерия и пропаганды.

Оставить комментарий

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *